Najlepsze ceny. Najlepsze oferty.

Aktywnie

Lion Apartments

Planujesz urlop w Gdańsku, ale nie jesteś zainteresowany lenistwem na plaży i pluskaniem w morskich falach przez cały dzień? Spędź go aktywnie! Gdańsk i Trójmiasto stwarzają możliwości aktywnego wypoczynku przez cały rok. Świeże powietrze bogate w jod, piękne widoki oraz nadmorski klimat zachęcają do ruchu. Długie spacery po plaży, malownicze ścieżki rowerowe, sporty wodne, jazda konna – to i wiele innych atrakcji czeka na Państwa w Trójmieście. Specjalnie dla naszych Gości przygotowaliśmy mały przewodnik i nasze rekomendacje dla fanów sportu i ruchu na świeżym powietrzu.

BASENY I MORSOWANIE
Z morskich kąpieli korzysta się przede wszystkim w sezonie letnim, kiedy sprzyja aura, jednak co raz większą popularnością cieszy się morsowanie, czyli zimne kąpiele w niskich temperaturach. W Trójmieście sezon na morsowanie co roku rozpoczyna się w październiku, a same spotkania odbywają się co tydzień w niedziele w Sopocie, Gdyni i Gdańsku. Dla fanów mniej ekstremalnych wrażeń, w miesiącach zimowych polecamy okoliczne baseny – Aquapark w Sopocie czy też krytą pływalnie.
ROWER
Trójmiasto pod względem infrastruktury rowerowej uznawane jest za jednego z liderów na terenie Polski. Znajdziemy tu przepiękne ścieżki rowerowe w rezerwatach, parkach i na bulwarach nadmorskich, dzięki czemu można nie tylko zachwycać się pięknymi widokami, ale też zwiedzić cały Sopot, Gdańsk i Gdynię. Unikalne jest tutaj ukształtowanie terenu - doskonale nadaje się zarówno do rowerowej rekreacji komfortowymi trasami, jak i do iście górskich wyścigów skrajem wysoczyzn morenowych.
SPACERY
Sopot i Trójmiasto to z jednej strony rozległe, piaszczyste plaże, nadmorskie wyspy z rezerwatami przyrody oraz zielone lasy na morenowych wzgórzach otaczające miasta. Jest to idealne miejsce do długich spacerów. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą się wybrać na spacer wzdłuż linii brzegowej i dotrzeć z Gdańska do nadmorskich dzielnic Sopotu jak i Gdyni. Amatorzy ciszy i spokoju powinni wybrać się natomiast na przechadzkę po lasach i punktach widokowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ponad 60 % powierzchni miasta stanowią tereny zielone. Taka aktywność z pewnością doda energii i poprawi samopoczucie.
ŻEGLARSTWO, WINDSURFING I KITESURFING
W Sopocie panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Miłośnikom tych dyscyplin polecamy lokalne szkółki żeglarskie oferujące różnorodne zajęcia i kursy z doświadczonymi instruktorami w sekcjach żeglarskich, kite i windsurfingowych. Sopot słynie ze szkolenia dzieci i młodzieży, a także może poszczycić się klubami, które w swojej kolekcji mają medale Mistrzostw Świata i Europy.
Odkryj więcej
JEŹDZIECTWO
Miłośników jeździectwa na pewno ucieszy fakt, iż w Sopocie znajduje się ogromny, 40 hektarowy Hipodromu - jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce. Jest to miejsce o bogatej tradycji i ponad 100 letniej historii. Na terenie Hipodromu działa wiele szkółek oferujących naukę jazdy konnej dla początkujących oraz zaawansowanych jeźdźców. Trenerzy, oprócz nauki jazdy rekreacyjnej wprowadzają wszystkich chętnych w świat sportu; regularnie organizują zawody dzięki czemu podnoszą umiejętności swoich podopiecznych. Na terenie Hipodromu są też organizowane egzaminy na odznaki jeździeckie.
Odkryj więcej
TENIS
Sopockie korty to wyjątkowy miejsce położone nad brzegiem morza oraz 120 lat pięknej historii klubu. Do dyspozycji odwiedzających jest 14 kortów, w tym 7 krytych i 2 o nawierzchni asfaltowej, na których jednocześnie można rozgrywać, aż 25 pojedynków. Do tego trybuny, budynek klubowy, w której siedzibę ma Sopocka Akademia Tenisowa, gabinety odnowy biologicznej i restauracje. Jest to obowiązkowy punkt dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.
Odkryj więcej