Najlepsze ceny. Najlepsze oferty.

PLANUJESZ WAKACJE NAD MORZEM?

Lion Apartments

Trójmiasto to nie tylko piękne, piaszczyste plaże, ale również liczne atrakcje. Uzdrowiskowy Sopot, historyczny Gdańsk i modernistyczna Gdynia kuszą niesamowitymi miejscami, które warto odkryć podczas pobytu w Trójmieście. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę atrakcji, która ułatwi Wam zaplanowanie niezapomnianego pobytu w Sopocie. Czekają na Was niezwykłe miejsca, dajcie się ponieść przygodzie i cieszcie się chwilą w Lion Apartments! Odkryjecie tutaj zarówno coś relaksującego, jak i ekscytującego. Coś dla osób podróżujących solo, par, rodzin lub paczki przyjaciół. Skorzystajcie z naszych propozycji - z pewnością znajdziecie idealne miejsca dla siebie!

Turystyczny raj
Sopot
Turystyczny raj
Sopot
MOLO W SOPOCIE
Molo w Sopocie to główna atrakcja i wizytówka kurortu. Trudno sobie wyobrazić zwiedzanie Sopotu bez spaceru po najbardziej charakterystycznej dla tego miasta konstrukcji – najdłuższym w Europie drewnianym molo. Z tego miejsca będziecie mogli podziwiać przepiękny widok na cumujące jachty oraz miasto Sopot. W sezonie letnim to popularne miejsce spacerów, a jednocześnie przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej oraz taksówek wodnych. Po obu stronach molo rozciąga się plaża – jeden z ulubionych punktów dla rodzin z dziećmi.
LATARNIA MORSKA
Będąc w mieście nadmorskim podczas swoich wycieczek nie można pominąć lokalnych morskich latarni. Latarnia morska w Sopocie stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych elementów sopockiego krajobrazu. Jeśli marzycie o pięknej panoramie na Trójmiasto wystarczy, że wdrapiecie się po krętych schodach na górę, by cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami. Z góry będziecie mogli podziwiać słynne molo oraz przepiękny widok na miasto i morze. Oprócz turystycznego charakteru latarnia do dnia dzisiejszego stanowi ważny obiekt w żegludze po Zatoce Gdańskiej.
Magiczne miasto
Gdańsk
Magiczne miasto
Gdańsk
STARE MIASTO
Najbardziej znaną i reprezentacyjną część Gdańska stanowi oczywiście Główne Miasto. Jeśli znajdziecie się w Gdańsku, to właśnie tu powinniście rozpocząć zwiedzanie. Niepowtarzalny klimat i ogromna ilość zabytków czyni z niego wyjątkową atrakcję turystyczną. Na styku ulicy Długiej i Długiego Targu znajdziecie jeden z najbardziej charakterystycznych budynków – Ratusz Główny Miasta. Spacerując dalej wzdłuż ulicy Długiej zza słynnej Fontanny Neptuna ukaże Wam się Dwór Artusa. Podczas zwiedzania Głównego Miasta nie możecie pominąć także jednego z symboli Gdańska pochodzącej z XIV Bazyliki Mariackiej - budynek jest największym na świecie kościołem z cegły. Podczas spaceru po gdańskim Długim Pobrzeżu zobaczycie jeszcze jedną słynną bramę Żuraw. Obowiązkowym punktem pieszej wycieczki powinna być również jedna z najpiękniejszych gdańskich ulic - Mariackiej. Jest wspaniałym przykładem oryginalnej, dawnej zabudowy. Spacer nią daje możliwość podziwiania zabytków oraz odwiedzenia urokliwych restauracji, kawiarni i sklepików.
MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
Nad Motławą, blisko historycznego centrum miasta, wznosi się ciekawa bryła Muzeum II Wojny Światowej. Ze względu na wydarzenia historyczne jest to szczególne miejsce – zlokalizowane jedynie trzy kilometry od półwyspu Westerplatte. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną, kulturalno-naukową i badawczą. Przedstawia II wojnę światową z perspektywy ówczesnych polityków oraz ludności cywilnej i nie ogranicza się wyłącznie do doświadczeń Polaków. Sercem Muzeum jest wystawa główna zlokalizowana 14 metrów pod ziemią, gdzie będziecie mogli podziwiać blisko 2 tysiące eksponatów. Wystawy przygotowane z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań przyjaznych dla każdej grupy wiekowej. Równie dla najmłodszych przygotowana została specjalna wystawa poświęcona życiu warszawskiej rodziny w latach okupacji.
Odkryj więcej
PARK OLIWSKI
Podczas zwiedzania Gdańska grzechem byłoby nie odwiedzić Starej Oliwy i jednego z najbardziej urokliwych zakątków miasta - Parku Oliwskiego im. Adama Mickiewicza, który powstał w XVIII w. na terenie dawnych ogrodów klasztornych cysterskich mnichów. Spotkać możecie tu okazy roślin sprowadzonych niemal z całego świata. Warto udać się do nowo otwartej Palmiarni. Do najpiękniejszych obiektów starej Oliwy należy Katedra Oliwska- trzynawowa sklepiona bazylika. Spacerując po Parku Oliwskim możecie zajrzeć również do Pałacu Opatów oraz Muzeum Etnograficznego. Rodzinom z dziećmi polecamy spacer w pobliskim ZOO. Będąc w okolicy warto się również wdrapać na Pachołek, by podziwiać panoramę miasta. Z bezpłatnej wieży widokowej rozciąga się malowniczy widok na przepiękny Gdańsk.
Odkryj więcej
STOCZNIA GDAŃSKA
Miejsce-legenda stała się w ostatnich latach schronieniem trójmiejskich alternatywnych artystów. Odwiedzając Gdańsk warto się tutaj wybrać i zobaczyć, w jak ciekawy sposób historia łączy się z awangardową sztuką i staje się turystyczną atrakcją. Tereny stoczniowe mają dziś więcej wspólnego z niezależną kulturą, sztuką i rozrywką, niż budową statków. Niemniej odwiedzenie ich wymaga przejścia przez jedną z najsłynniejszych bram w Polsce, tzw. bramę historyczną tuż obok Pomnika Ofiar Grudnia 70. Będąc na miejscu warto odwiedzić m.im. ul. Elektryków oraz 100cznie – to skupisko foodtrucków, barów i przestrzeni artystycznych, które znajdują się w kontenerach i postoczniowych budynkach, Stocznie cesarską , basen dokowy i znajdującą sie na nim instalację artystyczną, WL4 – galerię sztuki w starym budynku Stoczniowym oraz Żurawia M3 – są to absolutne must see!
Zakochaj się w
Gdyni
Zakochaj się w
Gdyni
MUZEUM EMIGRACJI
W gmachu Dworca Morskiego kłębiły się dawnej tłumy emigrantów. Stąd wyruszały w podróż legendarne polskie transatlantyki „Piłsudski” oraz „Batory”. Dziś możecie w tym miejscu odwiedzić Muzeum Emigracji – pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii wyjazdów i dziejom Polaków na świecie. Co ciekawe muzeum jako jedna z nielicznych instytucji opowiada o przeszłości w miejscu, które jest faktycznie związane z historycznymi wydarzeniami. Mieści się w modernistycznym gmachu Dworca Morskiego. W środku obejrzycie wystawę, która opowiada o dziejach emigracji od XIX wieku do czasów współczesnych - po wstąpieniu przez Polskę do Unii Europejskiej. Na multimedialnym globie zobaczycie, jak wygląda obecność naszych rodaków na świecie. Nie wychodząc z budynku będziecie mogli odbyć podróż morską do Nowego Jorku i Chicago.
Odkryj więcej
SKWER KOŚCIUSZKI I BULWAR NADMORSKI
Najbardziej znanym miejscem w Gdyni i obowiązkowym punktem każdej wycieczki bez wątpienia jest Skwer Kościuszki. To główne miejsce rozrywki i wypoczynku mieszkańców Gdyni i turystów chcących pospacerować i obejrzeć przy okazji liczne morskie atrakcje w postaci zabytkowego okrętu niszczyciela „ORP Błyskawica” i żaglowca „Dar Pomorza”. To jedyne miejsce, gdzie w zasięgu 10- minutowego spaceru znajdziecie miejsce imprez i rozrywek kulturalnych, nabrzeże portowe, a nawet piaszczystą plaża przyległą do basenu jachtowego. Niezapomnianych wrażeń z głębi mórz dostarczy znajdujące się tutaj Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Stąd możecie również popłynąć statkiem wycieczkowym na półwysep Helski bądź do Gdańska. Miłośnicy spacerów mogą się przejść znajdującym się nieopodal Bulwarem Nadmorskim. Ten najsłynniejszy deptak przebiega między podnóżem Kamiennej Góry i Kępy Redłowskiej, a Zatoką Gdańską. Łączy plażę w Śródmieściu z plażą w Redłowie.
GDYNIA ORŁOWO
Gdynia Orłowo znajduje się w niezwykle malowniczej części miasta. Jest to dzielnica bogata w atrakcje turystyczne i piękne pejzaże, zupełnie niepodobne do wielkomiejskich krajobrazów. Znajduje się tu nadmorski deptak, położony nad poziomem plaży, który prowadzi między innymi do przystani rybackiej i na wspaniałe, drewniane molo, pierwotnie przeznaczone do celów wojskowych, dziś – dedykowane wyłącznie spacerowiczom. Nad spacerowiczami góruje przepiękny, majestatyczny klif Orłowski. Zdecydowanie jest to najromantyczniejsza ze wszystkich miejsc w Trójmieście, idealne na randkę i spacer wzdłuż klifu, z którego można podziwiać nadmorską panoramę i niesamowite zachody słońca. Latem znajduje się tu również jedyna w Polsce, stacjonarna scena teatralna na plaży , gdzie będziecie mieli przyjemność oglądać występy Teatru Miejskiego. Będąc w okolicy warto wdrapać się na znajdującą się nieopodal wieżę widokową w Kolibkach, skąd rozpościera się piękny widok na Gdynię bądź udać się do Adventure Parku, gdzie będziecie mogli spróbować swoich sił w pełnych adrenaliny dyscyplinach sportowych.
KAMIENNA GÓRA
Znajduje się w dzielnicy Gdyni. Dodatkową atrakcję stanowi kolej linowo-terenowa, która wyjeżdża na taras widokowy Kamiennej Góry. Przejazd kolejką jest bezpłatny. Przy dobrej pogodzie warto jednak wspiąć się na górę po schodach i cieszyć się wszechobecną zielenią.
MODERNISTYCZNA GDYNIA
Gdynia różni się od starych pomorskich miast. To liczne marynistyczne odniesienia: okrągłe okna, nawiązujące do okrętowych bulajów, ostre bryły budynków, przypominające kadłuby statków, nadbudówki, których pierwowzorem był mostek kapitański, czy zewnętrzne schody jak statkowe trapy…Niewiele jest w Europie tak wielkich, zwartych zespołów architektury modernistycznej jak w Gdyni.Miasto budowane jako polskie marzenie, „okno na świat”, w ramach ambitnego planu gospodarczego, było jednocześnie polem do popisu dla młodych polskich architektów, urbanistów, dekoratorów i projektantów wnętrz. Modernistyczne Śródmieście Gdyni ukształtowało się w bardzo krótkim okresie dekady lat 30-tych, co dodatkowo wzmocniło symboliczny przekaz „białej architektury” i „słonecznego miasta”.