Najlepsze ceny. Najlepsze oferty.

Lato w Sopocie

Lion Apartments

Sopot to jedno z najbardziej urokliwych polskich miast i jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów nad Bałtykiem. W dzień czy w nocy, oczarowuje różnorodnością atrakcji, pięknem architektury i otwartością mieszkańców. Tym, co przyciąga latem najwięcej turystów jest oczywiście morze bałtyckie i szerokie, piaszczyste plaże, rozciągające się na długości 4,5 km. Jest to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych i słonecznych kąpieli. Jeśli natomiast szukasz wyciszenia i spokoju Sopot ma również wiele do zaoferowania. Spacery wśród pięknej zabytkowej architektury, wyśmienitą i bogatą scenę gastronomiczną oraz jedne z najlepszych SPA.

Sopot
Sopocka plaża słynie z wyjątkowej atmosfery, wspaniałych widoków i licznych atrakcji, które sprawiają, że jest ona uznawana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Ze względu na dużą liczbę odwiedzających wyróżnia się świetnie przygotowaną infrastrukturą – liczne bary, nadmorskie restauracje, wypożyczalnie leżaków i atrakcje dla dzieci. Znajdziemy tutaj wszystko co jest potrzebne do błogiego wypoczynku. Jest także plażą, na którą najłatwiej trafić.Od dworca głównego jest to zaledwie 10 minutowy spacer słynnym deptakiem Monte Cassino.
Gdańsk Jelitkowo
Plaża w Jelitkowie to świetny wybór dla osób stroniących od miejskiego gwaru. Na terenie kąpieliska nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt plażowy i sportowy, a także poćwiczyć na outdoorowej siłowni. Najmłodsi również znajdą tu dla siebie liczne atrakcje. W sąsiedztwie położony jest największy plac zabaw dla najmłodszych. Kąpielisko w Jelitkowie leży na granicy Gdańska i Sopotu i jest doskonale skomunikowane z resztą miasta.
GDYNIA ORŁOWO
Idealna plaża dla miłośników spokojnego wypoczynku. Plaża w Orłowie znajduje się w niezwykle malowniczej części wybrzeża, tuz przy słynnym gdyńskim klifie orłowskim i urokliwej przystani rybackiej. Plaża jest bardzo dobrze skomunikowana. Można do niej dojechać samochodem, kolejką SKM, trolejbusem lub autobusem.
GDYNIA ŚRÓDMIEŚCIE
Najbardziej popularna w Gdyni i zarazem najszersza plaża w Polsce. Szeroka, piaszczysta, z łagodnym wejściem do morza, dzięki czemu bezpieczna dla najmłodszych. Przy plaży w Gdyni znajduje się wiele gdyńskich atrakcji – m.in. słynny bulwar nadmorski, żaglowce Dar Pomorza oraz Dar Pomorza, Oceanarium. Nad samym brzegiem znajdują się liczne restauracje oraz knajpki. Plaża jest doskonale skomunikowana, można do niej dojechać autobusem, trolejbusem, a z przystanku SKM spacer zajmuje 10-15 minut.
GDYNIA BABIE DOŁY
Dzika plaża z daleka od trójmiejskiego zgiełku z widokiem na słynną torpedowanie na Babich Dołach. Gratka dla wszystkich miłośników militarnej architektury. Ze względu na swoje położenie jest popularna wyłącznie wśród lokalnych mieszkańców, a zarazem najmniej uczęszczaną przez turystów. Można tam dostać się samochodem bądź dojechać autobusem z centrum Gdyni.
Tętniące życiem Trójmiasto
Kultura
Tętniące życiem Trójmiasto
Kultura
LETNIA SCENA TEATRU MIEJSKIEGO W GDYNI
Na urokliwej plaży w Orłowie, w sezonie letnim odbywają się spektakle Sceny Letniej Teatru Miejskiego, Centrum Kultury i Teatru Czwarte Miasto. To jedyna w Polsce scena teatralna, gdzie pod gołym niebem, na piasku i w akompaniamencie szumu morskich fal będziecie mogli oglądać przygotowane spektakle. Oprócz spektakli odbywają się tu również wieczory kabaretowe, recitale oraz plenerowe imprezy artystyczne. Scena działa w okresie od lipca do końca sierpnia.
Odkryj więcej
TEATR SZEKSPIROWSKI W GDAŃSKU
W poszukiwaniu atrakcji kulturalnych nie sposób pominąć Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Jest to jedyny teatr elżbietański w Polsce, wyposażony w oryginalny układ sceny i widowni rodem z czasów Williama Szekspira – jednego z najsłynniejszych dramaturgów wszechczasów. Teatr stanowi jeden z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Trójmiasta. Wydarzenia proponowane przez teatr z pewnością przypadną do gustu miłośnikom rozrywki na najwyższym poziomie.W repertuarze Teatru Szekspirowskiego można znaleźć szeroką gamę sztuk oraz różnych wydarzeń, podzielonych na cykle: Teatry Polskie, Teatry Europy i Świata, Scena Muzyczna oraz Lato z Szekspirem, podczas którego odbywa się także międzynarodowy Festiwal Szekspirowski.
Odkryj więcej
JARMARK DOMINIKAŃSKI
Gdański Jarmark Dominikański to prawdziwy raj dla osób poszukujących unikalnych skarbów oraz lokalnych produktów. Odbywa się na Głównym Mieście, przy ulicach Szerokiej, Mariackiej, Długiej oraz św. Ducha w Gdańsku. Na odwiedzających czekają liczne stoiska z pamiątkami, sztuką, antykami, słynnym bursztynem oraz mała gastronomia. Prawdziwa gratka dla hobbystów i kolekcjonerów.
Odkryj więcej
Przepiękna okolica
Wycieczki
Przepiękna okolica
Wycieczki
Wzdłuż wybrzeża Bałtyku
Poznaj fantastyczny Półwysep Helski i zobacz, gdzie zaczyna się Polska. Ten wspaniały „kraniec Polski” potrafi oczarować szerokimi, złotymi plażami, tradycyjnymi domkami rybackimi oraz urokliwymi knajpkami, gdzie będą mogli Państwo mogli skosztować lokalnych specjałów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: piękna plaża, zielone lasy, słynne fokarium, port jachtowy, latarnia morska i wiele innych ciekawych miejsc. W pełni sezonu z Trójmiasta na Hel najłatwiej dostać się pociągiem, statkiem czy też tramwajem wodnym.
Magiczne Kaszuby
Pomorze to nie tylko Trójmiasto, ale również urokliwe Kaszuby, gdzie warto udać się na jednodniową wycieczkę! Kaszuby to region słynący z wielu atrakcji turystycznych. A wszystko to dlatego, że niemalże każdy znajdzie tu coś dla siebie i to niezależnie od wieku! Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas, jak również Ci, którzy poszukują ciszy oraz spokoju. Jest to miejsce, w którym przetrwała niezmieniona od wieków kultura, zwyczaje i język. Perłą krainy jest Pojezierze Kaszubskie, które zasłużyło sobie na miano Szwajcarii Kaszubskiej. Kaszuby to nie tylko jeziora, jest to również kraina lasów i gór.
MODERNISTYCZNA GDYNIA
Gdynia różni się od starych pomorskich miast. To liczne marynistyczne odniesienia: okrągłe okna, nawiązujące do okrętowych bulajów, ostre bryły budynków, przypominające kadłuby statków, nadbudówki, których pierwowzorem był mostek kapitański, czy zewnętrzne schody jak statkowe trapy…Niewiele jest w Europie tak wielkich, zwartych zespołów architektury modernistycznej jak w Gdyni.Miasto budowane jako polskie marzenie, „okno na świat”, w ramach ambitnego planu gospodarczego, było jednocześnie polem do popisu dla młodych polskich architektów, urbanistów, dekoratorów i projektantów wnętrz. Modernistyczne Śródmieście Gdyni ukształtowało się w bardzo krótkim okresie dekady lat 30-tych, co dodatkowo wzmocniło symboliczny przekaz „białej architektury” i „słonecznego miasta”.