Najlepsze ceny. Najlepsze oferty.

Parkowanie

Lion Apartments

Wiemy, jak ważne jest miejsce postojowe dla samochodu podczas Państwa pobytu. Niestety, przestrzeń miejska w Sopocie ma ograniczone możliwości i dostępność miejsc parkingowych. W trakcie sezonu letniego jest to problem, który odczuwają mieszkańcy jak i odwiedzający nas Goście.

Wybierz wygodę - skorzystaj z transportu publicznego
Zachęcamy naszych Gości do wyboru transportu publicznego.

Miejski dworzec kolejowy usytułowany jest w samym centrum Sopotu, skąd szybko i bezproblemowo można dotrzeć do naszych apartamentów jak i do naszego biura, zlokalizowanego na ul. Grunwaldzkiej 50 w Sopocie.

Lotnisko w Gdańsku Rębiechowie posiada świetną siatkę połączeń krajowych jak i międzynarodowych Podróż z lotniska do centrum Sopotu zajmuje około 25min taksówką.

Parkowanie Sopocie

I.W sopocie dolnym oraz w części sopotu górnego obowiązuje strefa płatnego parkowania.
Sopot Dolny w całości objęty jest strefą płatnego parkowania. Opłatę należy uiścić w parkometrze - płatna strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-22:00. Parkowanie w weekendy oraz w święta zwolnione jest z opłat. W większości parkometrów można płacić kartą płatniczą, a w pozostałych gotówką. Alternatywą jest wykupienie biletu parkingowego za pomocą aplikacji mobilnej np. SKYCASH, czy MOBILET. Po wykupieniu biletu parkingowego, należy go umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą samochodu.

Osoby niepełnosprawne o obniżonej sprawności ruchowej, posiadające Kartę Parkingową (wzór europejski), parkując pojazd na wyznaczonych, oznakowanych miejscach dla osób niepełnosprawnych są zwolnione z opłat za postój. Postój pojazdu na pozostałych miejscach postojowych płatny jest zgodnie z obowiązującą taryfą.

Koszt parkowania w wyznaczonych strefach wynosi:
opłata minimalna – 1 zł
pierwsza godzina – 5.20 zł
druga godzina –6,20 zł
trzecia godzina - 7,40 zł
czwarta godzina i kolejne - 5,20 zł
II. Alternatywny dla płatnej strefy ECO-PARKING Ergo Arena
UWAGA: udostępniany w terminie 30.06 – 31.08.
W sezonie letnim samochód można bezpłatnie zaparkować (w dniach bezimprezowych) przy hali Ergo Arena. Dostępnych jest 700 miejsc parkingowych. Z tej lokalizacji można dogodnie dojść do plaży w ok. 10 minut. Z parkingu do centrum Sopotu kursują specjalne meleksy.

Koszt biletu dla osoby dorosłej to 3 zł/przejazd w 1 stronę. Adres: Plac Dwóch Miast 1, Sopot

Godziny otwarcia: 24/7 – całodobowy, niestrzeżony
III. PRYWATNE PARKINGI STRZEŻONE / NIESTRZEŻONE:
   NDI PROPERTY PARKING – płatny, strzeżony
Adres: ul. Powstańców Warszawy 19, Sopot
Godziny otwracia: 24/7

Parking w centrum Sopotu, w pobliżu plaży oraz głównych atrakcji miasta (plaży, ulicy Bohaterów Monte Cassino, molo). Wjazd od ul. Majkowskiego. Postój czasowy samochodów osobowych (do wysokości 1,95 m).
Maj - czerwiec:
15 min za darmo, 10 zł następne rozpoczęte 45 min, 10 zł każda następna rozpoczęta godzina parkowania. Maksymalna kwota za dobę 100 zł.
Lipiec - sierpień:
15 min za darmo, 12 zł następne rozpoczęte 45 min, 12 zł każda następna rozpoczęta godzina parkowania. Maksymalna kwota za dobę 140 zł.
Październik - kwiecień:
15 min za darmo, 8 zł następne rozpoczęte 45 min, 8 zł każda następna rozpoczęta godzina parkowania. Maksymalna kwota za dobę 80 zł.
   PARKING W CENTRUM SOPOTU – płatny, niestrzeżony
Adres: ul. Dworcowa 5, Sopot
Godziny otwracia: 24/7

Parking pod Dworcem Głównym w Sopocie - 240 miejsc postojowych w ścisłym centrum Sopotu. Wjazd od ul. Kościuszki. Koszt parkingu - 30 minut bezpłatnie, 5zł/każda rozpoczęta godzina, 60zł/doba. Utrata biletu parkingowego 100 zł
   PARKING CHOPINA - całodobowy, strzeżony
Adres: ul. Chopina 8, Sopot
Godziny otwracia: 24/7

Parking blisko ul. Bohaterów Monte Cassino i dworca - 80 miejsc postojowych. Koszt parkingu wynosi 10 zł/h oraz 100 zł/doba.
   PARKING OGRODOWA - całodobowy, niestrzeżony
Adres: ul. Ogrodowa 6A, Sopot
Godziny otwracia: 24/7

Parking położony w samym centrum Sopotu, tuż przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Wjazd od ul. Ogrodowej. Koszt parkingu: 9 zł/godzina, 90zł /doba.